#1 22-04-2008 15:19:05

bicho

Szeregowy

Zarejestrowany: 11-03-2008
Posty: 16
Punktów :   

Co zrobic?!?!:(

Co zrobić w sytuacji, gdy inny gracz z sojuszu przejmuje osadę, któa należałą już do mnie. Konkretnie chodzi o Sebek 38. Wiedział, że zacząłem już podbijać tę osadę wczesniej i wiedzial ze nie chce z niej zrezygnowac a mimo to wysyłał ataki, w efekcie czego przejął osadę należącą do mnie.

Straciłem konsula i obronę...już o zmarnowaniu czasu i maxymalnym podkurwieniu nie wspomne...ale walą mnie surowce...

Chciałbym odzyskać tę osadę, kosztowało mnie wiele czasu i środków by ją przejąć. Jak można to zrobić?

Wiem z forum, że podobna sytuacja miała miejsce całkiem niedawno. Wiecie może jak się ona skączyła?

http://s1.travian.pl/berichte.php?id=32887161

Offline

 

#2 22-04-2008 15:33:02

inkub

Plutonowy

Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 44
Punktów :   

Re: Co zrobic?!?!:(

Skończyła sie tak jak twoja

Offline

 

#3 22-04-2008 16:02:50

bicho

Szeregowy

Zarejestrowany: 11-03-2008
Posty: 16
Punktów :   

Re: Co zrobic?!?!:(

Na pewno tego tak nie zostawie...tosh to jawna niesprawiedliwosc:(

Zwróce sie do rady o pozwolenie na opuszczenie sojuszu na pewien czas w celu przejęcia felernej osady na powrót.

Wkurzające jest to ze Sebek wiedzial ze ja już przejmuję tę osadę i mimo to wysylal wojska...

Offline

 

#4 22-04-2008 16:23:02

żabcia1996

Kapitan

760363
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 181
Punktów :   

Re: Co zrobic?!?!:(

Szkoda,ze nie bylo miedzy Wami dialogu w czasie przejmowania

Mozna odzyskac przejeta osade ,jesli uderzysz konsulem zaraz po przejeciu ,kiedy nie ma jeszcze rezydencji.
Dzisiaj pomagalam markobolo przejac osade i nie sadzilam ,ze wysylajac swoich 2 wodzow od razu ja przejma,po mnie wszedl markobolo i on przejal osade juz ode mnie ,tyle tylko,ze ja stracilam 2 wodzow i wojo,ktore z nimi poslalam
wodza juz prawie odbudowalam (punkty zostaja)

Reasumujac : jesli sie dogadacie i Sebek nie postawi od nowa rezydencji ,to jak odzyskasz konsula bedziesz mogl przejac osade od niego !!!
Drugi wariant,to ten o ktorym wspomniales wczesniej : wystapienie z sojuszu i przejecie !


http://cry.travianteam.com/sig-7-pl-2-pl1_54942.gif

Offline

 

#5 22-04-2008 16:43:06

Pablo76

Plutonowy

Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 14-03-2008
Posty: 43
Punktów :   

Re: Co zrobic?!?!:(

żabcia1996 napisał:

Szkoda,ze nie bylo miedzy Wami dialogu w czasie przejmowania

Mozna odzyskac przejeta osade ,jesli uderzysz konsulem zaraz po przejeciu ,kiedy nie ma jeszcze rezydencji.
Dzisiaj pomagalam markobolo przejac osade i nie sadzilam ,ze wysylajac swoich 2 wodzow od razu ja przejma,po mnie wszedl markobolo i on przejal osade juz ode mnie ,tyle tylko,ze ja stracilam 2 wodzow i wojo,ktore z nimi poslalam
wodza juz prawie odbudowalam (punkty zostaja)

Reasumujac : jesli sie dogadacie i Sebek nie postawi od nowa rezydencji ,to jak odzyskasz konsula bedziesz mogl przejac osade od niego !!!
Drugi wariant,to ten o ktorym wspomniales wczesniej : wystapienie z sojuszu i przejecie !

Jakos mi sie nie udalo przejac od Ciebie MOJEJ osady:)


http://cry.travianteam.com/sig-3-pl-2-pl1_45186.gif

Offline

 

#6 22-04-2008 17:11:24

żabcia1996

Kapitan

760363
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 181
Punktów :   

Re: Co zrobic?!?!:(

Bo za pozno uderzyles,a Dek jako moj sitter juz zapuscil budowe rezydencji
Mysle,ze jeszcze sie uczymy ,a z popelnionych bledow nalezy wyciagac wnioski ,by ich nie powtarzac


http://cry.travianteam.com/sig-7-pl-2-pl1_54942.gif

Offline

 

#7 22-04-2008 20:15:42

markobolo

Chorąży

Zarejestrowany: 04-02-2008
Posty: 116
Punktów :   

Re: Co zrobic?!?!:(

żabcia1996 napisał:

Szkoda,ze nie bylo miedzy Wami dialogu w czasie przejmowania

Mozna odzyskac przejeta osade ,jesli uderzysz konsulem zaraz po przejeciu ,kiedy nie ma jeszcze rezydencji.
Dzisiaj pomagalam markobolo przejac osade i nie sadzilam ,ze wysylajac swoich 2 wodzow od razu ja przejma,po mnie wszedl markobolo i on przejal osade juz ode mnie ,tyle tylko,ze ja stracilam 2 wodzow i wojo,ktore z nimi poslalam
wodza juz prawie odbudowalam (punkty zostaja)

Reasumujac : jesli sie dogadacie i Sebek nie postawi od nowa rezydencji ,to jak odzyskasz konsula bedziesz mogl przejac osade od niego !!!
Drugi wariant,to ten o ktorym wspomniales wczesniej : wystapienie z sojuszu i przejecie !

Wyjaśnienie:

- w każdej osadzie jest wskaźnik poparcia (w pałacu, rezydencji...) jeżeli spadnie do zera to atakujący przejmuje osadę a konsul/herszt/wódz znika (tak jak osadnicy przy założeniu osady)
- wskaźnik poparcia nie spada przy ataku konsula/herszta/wodza - jeżeli jest w osadzie rezydencja/ pałac choćby na lvl 1...
- poparcie zmniejsza się:

# konsul - od 20% do 30% za każdym atakiem.
# wódz    20  do 25%.
# herszt (20 % szybszy od innych),   20  do 25%.

- poparcie wzrasta o tyle procent na godzinę, jaki jest lvl pałacu/rezydencji...
- osadę można przejąć też od kogoś z sojuszu..

Mój przypadek: 2 wodzowie i potem 2 konsule powinni ze 100% do 0% obniżyć poparcie - lecz już było obniżone. Jeden nasz kolega z akademii chciał się pobawić - lecz powinien dostać po uszach PRZEJĘCIA UZGADNIA SIĘ WŁAŚNIE PO TO ABY UNIKNĄĆ TAKICH STRAT> Żabcia straciła 2 wodzów a ja wodza i trochę woja (obstawa pierwszego obroniła się przed obstawą drugiego - ot tylko z 2000 cropa woja...)

pozdrawiam i proszę - nigdy więcej takich sytuacji!!

Ostatnio edytowany przez markobolo (22-04-2008 23:33:19)

Offline

 

#8 22-04-2008 22:03:26

żabcia1996

Kapitan

760363
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 181
Punktów :   

Re: Co zrobic?!?!:(

Dzieki markobolo za wyczerpujace informacje ,napewno przydadza sie innym w podobnej sytuacji


http://cry.travianteam.com/sig-7-pl-2-pl1_54942.gif

Offline

 

#9 23-04-2008 09:48:18

bicho

Szeregowy

Zarejestrowany: 11-03-2008
Posty: 16
Punktów :   

Re: Co zrobic?!?!:(

I już po sprawie:)..Sebek zgodził się oddac mi ta osade - respekt dla niego!!!

Pomagam mu teraz zdobyc jakas inna. Jak znacie jakiegos ciekawego 9 lub 12 cropa do przejacia to bede wdzieczny za informacje:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ktk2010.pun.pl www.muzago.pun.pl www.wsb-zwk.pun.pl www.tikots.pun.pl www.hasselhoffumlaut.pun.pl