#1 22-04-2008 23:16:15

bicho

Szeregowy

Zarejestrowany: 11-03-2008
Posty: 16
Punktów :   

przenoszenie stolicy

Mam pytanie odnośnie przenoszenia stolicy.

Otoz mam w stolicy palac na 20 lev. i pola surowców na 13-15 lev. Czy jesli zburze tam palac i wybuduje go gdzzie indzie to aurowce automatycznie spadną do 10 lev?

Jesli tak to czy taki zabieg na dluzsza mete sie oplaca np. przy przeniesieniu stolicy do 12 cropowca?

Offline

 

#2 22-04-2008 23:31:55

markobolo

Chorąży

Zarejestrowany: 04-02-2008
Posty: 116
Punktów :   

Re: przenoszenie stolicy

bicho napisał:

Mam pytanie odnośnie przenoszenia stolicy.

Otoz mam w stolicy palac na 20 lev. i pola surowców na 13-15 lev. Czy jesli zburze tam palac i wybuduje go gdzzie indzie to aurowce automatycznie spadną do 10 lev?

Jesli tak to czy taki zabieg na dluzsza mete sie oplaca np. przy przeniesieniu stolicy do 12 cropowca?

12 cropowca - pokaż mi takiego w TRAVie

jak pola surki na tak wysokim poziome (nie  lepiej kilka zwykłych osad 10 lvl rozwiniętych na maksa?) to nie wiem czy sie opłaca - do cropówki trzeba dużo inwetować lub produkowany tam crop zamieniać (handlarz NPC?) na inne surowce..

Przenoszenie stolicy:

- możesz mieć tylko 1 pałac we wszystkich osadach - więc jak chcesz przenieść to zburzyć i w nowym miejscu wybudować.
Co wtedy się stanie nie wiem - ja w pierwsze osadzie budowałem rezydencję i potem dopiero pałac..
- Przenoszenie jest natychmiastowe: pola wracają do 10 lvl i i znika kamieniarz

a od czego poradniki i FAQ na ogólnym forum Traviana?

O dolinkach to tak:

minimu rozsoądne na 15cropowca to 75 % lecz lepiej 100% lub więcej produkcji z dolinek. Inaczej na prawdę nie ma sensu. Rozejrzyj się obok swoich cropwców - czasami nawet trzeba dwór bohaterów na 20 lvl rozbudować. Więc wpier rozbuduj cropowce na maksa a dopiero potem myśl oprzenosinach. I je zeli w starej stolicy wybudujesz rezydenscj ę to sloty nadal będziesz miał zajęte - na pewno 1 już masz zajęty a nie wiem, czy ze stolicy nie zakładałeś/podbijałeś nowych osad - to jak zakładałeś/podbijałeś 2 osady to już nie możesz więcej z tej osady.

Ostatnio edytowany przez markobolo (23-04-2008 11:19:21)

Offline

 

#3 23-04-2008 00:24:17

Dek22

Kapitan

Skąd: Rzeczpospolita Krakowska
Zarejestrowany: 13-03-2008
Posty: 172

Re: przenoszenie stolicy

nie ma 12 kropowca, zapewne miałeś na myśli 15

ale do rzeczy, zburzyć pałac w obecnej stolicy możesz swobodnie bez obawy, że coś się stanie! Osada dalej pozostanie stolicą! Pola surowców zostaną zredukowane do 10lvl dopiero w momencie przeniesienia stolicy do innej osady, a żeby to zrobić będziesz musiał co oczywiste najpierw wybudować w kropie pałac, a potem skorzystać z funkcji przenieś stolicę i zatwierdzić to hasłem!

Ja u siebie nie dysponowałem zbyt dobrym kropem z dolikami, a stolica była rozwinięta, więc zostawiłem wszystko po staremu i nie żałuję jakoś specjalnie.
Natomiast u fryty na koncie dosyć dużo siedzę i tam stolicę przeniosłem do kropa, z tym że najpierw wszystko rozbudowałem prawie na maxa łącznie z pałacem (no na 10lvl). Poprostu chciałem max wykorzystać zwiększoną produkcję we wtedy jeszcze aktualnej stolicy! Jeszcze przy okazji podmieniłem dolinki ze zbożem (te +50) między swoją wiochą, a fryty i w kropie jest teraz +50% do zboża, poprostu super masowa produkcja mieczników + jakieś maszynki

PS. Z tego co widzę masz dwa 15 kropkowce, ale jeszcze sądząc po popie niezbyt rozwinięte. Zanim przeniesiesz stolicę to rozbuduj sobie wszystkie pola surowców do 10lvl, zrób z min 2 spichlerze i 2 magazyny na maxa etc. później szkoda czasu; rozbuduj zbrojownie i ulepsz wszystkie offy co będziesz chciał produkować itd.


Wygramy jako sojusz, przegramy jako jednostki!!!

Offline

 

#4 23-04-2008 13:46:51

żabcia1996

Kapitan

760363
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 15-03-2008
Posty: 181
Punktów :   

Re: przenoszenie stolicy

ja przenosilam stolice do 15c,a w normalnej osadzie pola byly juz podniesione i niezla produkcja byla ,wiec przed przeniesieniem stolicy przesylalam surowce do 15c  i maksymalnie roawinelam te osade ( wszystko,co mozliwe na najwyzszy poziom),bo niestety wszystkie pola spadaja do 10IvI i produkcja juz nie jest taka ladna


http://cry.travianteam.com/sig-7-pl-2-pl1_54942.gif

Offline

 

#5 24-04-2008 09:47:13

bicho

Szeregowy

Zarejestrowany: 11-03-2008
Posty: 16
Punktów :   

Re: przenoszenie stolicy

dzieki za wyczerpujace odpowiedzi:D

fatkycznie chodzilo mi o 15 cropy....Chyba zrezygnuje z planów przenoszenia stolicy bo za duzo czasu zabierze mi rozbudowa kropowca na odpowiedni poziom... a server wkoncu sie skaczy...

..a swoja droga to ciekawe ile jeszcze ta partia potrwa...

Offline

 

#6 24-04-2008 10:33:04

markobolo

Chorąży

Zarejestrowany: 04-02-2008
Posty: 116
Punktów :   

Re: przenoszenie stolicy

bicho napisał:

dzieki za wyczerpujace odpowiedzi:D

fatkycznie chodzilo mi o 15 cropy....Chyba zrezygnuje z planów przenoszenia stolicy bo za duzo czasu zabierze mi rozbudowa kropowca na odpowiedni poziom... a server wkoncu sie skaczy...

..a swoja droga to ciekawe ile jeszcze ta partia potrwa...

No wiadomo - raczej  pod koniec sierpnia będzie już koniec.

Natarzy już niedługo, więc proszę rozbudowywać wojo - pamiętając oczywiście o rozwoju EKO.

Offline

 

#7 27-04-2008 08:55:10

bundy30

Sierżant

Zarejestrowany: 12-03-2008
Posty: 96
Punktów :   

Re: przenoszenie stolicy

markobolo napisał:

bicho napisał:

dzieki za wyczerpujace odpowiedzi:D

fatkycznie chodzilo mi o 15 cropy....Chyba zrezygnuje z planów przenoszenia stolicy bo za duzo czasu zabierze mi rozbudowa kropowca na odpowiedni poziom... a server wkoncu sie skaczy...

..a swoja droga to ciekawe ile jeszcze ta partia potrwa...

No wiadomo - raczej  pod koniec sierpnia będzie już koniec.

Natarzy już niedługo, więc proszę rozbudowywać wojo - pamiętając oczywiście o rozwoju EKO.

a mnie interesuje czy mamy jeszcze sojusz z Arena _aEP ?

Offline

 

#8 27-04-2008 10:21:15

czarci lord

Poborowy

Zarejestrowany: 29-03-2008
Posty: 1

Re: przenoszenie stolicy

mnie tak samo jest tam zaledwie 5 graczy:[

Ostatnio edytowany przez czarci lord (27-04-2008 10:21:54)

Offline

 

#9 27-04-2008 20:29:04

bundy30

Sierżant

Zarejestrowany: 12-03-2008
Posty: 96
Punktów :   

Re: przenoszenie stolicy

czarci lord napisał:

mnie tak samo jest tam zaledwie 5 graczy:[

no właśnie ...jak Ci z SG czytają to...czemu nie odpowiadają ?

Offline

 

#10 27-04-2008 22:40:38

neik

Chorąży

status 2162284
1046480
Skąd: Zielona Góra / Leszno
Zarejestrowany: 13-03-2008
Posty: 107
Punktów :   
WWW

Re: przenoszenie stolicy

no wiec jest taka sprawa ze nie wszyscy moga przejsc do z A do B a to dlatego ze zostali gracze ktorych zastepuja sitterzy i oni nie maja mozliwosci zeby przejsc do nowej akademii, co dalej jeszcze nie wiem ale cos sie wymysli


http://cry.travianteam.com/sig-7-pl-2-pl1_56048.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zmianaplci.pun.pl www.blackbirdl2.pun.pl www.nascie.pun.pl www.inightwood.pun.pl www.ligapokemongra.pun.pl